Tuesday 30 November 2021

All Day

RGS Drama: Concert Hall in use for Oliver

All Day

House Winter Sports

Venue: Hartsfield

House Event, 1st Form Internal Calendar, 2nd Form Internal Calendar, 3rd Form Internal Calendar, 4th Form Internal Calendar, 5th Form Internal Calendar, L6th Form Internal Calendar, U6th Form Interna

All Day

CONCERT HALL IN USE - Drama Production

Academic DR, Drama, RM: Concert Hall

07:15-08:15

Swimming - All Ages Tuesday

Venue: Pool

Co-Curricular, Sport

07:15-08:15

Strength and Conditioning (6th Form, Tues)

Venue: Dance and Fitness Suite

Co-Curricular, Sport

07:15-08:15

Indoor Hockey - Tuesday

Venue: Sports Hall

Co-Curricular, Sport

08:00-09:00

Godfrey Searle Choir - Morning

Venue: RSM

Co-Curricular, Creative Arts, Drama and Music

08:00-09:00

Fifth Form breakfast with HM

Venue: Peter Masefield Hall

Estates Team, RM: Peter Masefield Hall

11:15-11:40

Biology Book Club

Venue: Innovation Room

Co-Curricular, Science, Technology, Engineering and Mathematics

13:10-14:00

Christian Union

Venue: D1

Co-Curricular, General Clubs

13:10-14:00

Muslim Prayer

Venue: BL11

Co-Curricular, General Clubs

13:15-13:45

Clarinet Ensemble

Venue: M3

Co-Curricular, Creative Arts, Drama and Music

13:15-14:00

Cricket - U12 Training

Venue: Sports Hall / MUGA

Co-Curricular, Sport

13:20-14:00

Chess Club

Venue: H7

Co-Curricular, General Clubs

13:20-14:10

Upper School Art Club - lunch

Venue: Room 30&31

Co-Curricular, Creative Arts, Drama and Music

13:30-14:00

Upper School Book Club

Venue: TBC

Co-Curricular, General Clubs

13:30-14:00

Table Tennis - 3rd, 4th and 5th Form

Venue: Concert Hall

Co-Curricular, Sport

13:30-14:05

Medical Discussion Group

Venue: S6

Co-Curricular, Science, Technology, Engineering and Mathematics

13:30-14:10

Creative Writing

Venue: HC11

Co-Curricular, General Clubs

13:30-14:10

Junior Culture Club

Venue: Room 24

Co-Curricular, General Clubs

13:30-14:10

Senior Girls Choir

Venue: Recital Room

Co-Curricular, Creative Arts, Drama and Music

13:30-14:10

Boys Choir Senior

Venue: M3

Co-Curricular, Creative Arts, Drama and Music

13:30-14:10

Social Sciences Club

Venue: BL13

Co-Curricular, General Clubs

13:30-14:10

Junior Girls Rugby

Venue: MUGA

Co-Curricular, Sport

13:30-14:10

Track Mates

Venue: Rm2

Co-Curricular, General Clubs

13:30-14:10

SEN Forum

Venue: C6

Co-Curricular, General Clubs

13:30-14:10

Pokémon Club

Venue: HC23

Co-Curricular, General Clubs

13:30-14:10

Dance: Street

Venue: Sports Hall

Co-Curricular, Sport

13:35-14:05

Spanish Chat

Venue: Room 27

Co-Curricular, General Clubs

13:35-14:05

Hans Woyda

Venue: H7

Co-Curricular, Science, Technology, Engineering and Mathematics

13:35-14:10

Pharmacology Club

Venue: H5

Co-Curricular, Science, Technology, Engineering and Mathematics

14:30

Hockey Girls-U13A vs Girls House Hockey

Venue: H

Sport, Hockey, Fixture

14:30

Hockey Girls-U13B vs Girls House Hockey

Venue: H

Sport, Hockey, Fixture

14:30

Hockey Girls-U13C vs Girls House Hockey

Venue: H

Sport, Hockey, Fixture

14:30

Hockey Girls-U13D vs Girls House Hockey

Venue: H

Sport, Hockey, Fixture

15:30-16:30

Boys Hockey - 2nd Form

Venue: Hartswood

Co-Curricular, Sport

15:50-16:50

2nd Form Invitational Pilot Study (Tue)

Venue: H6

Co-Curricular, Science, Technology, Engineering and Mathematics

16:00-17:00

DofE Gold Award Leader Training

Venue: Maths Rooms

Co-Curricular, Outdoor Activities

16:00-17:00

Strength and Conditioning (2nd Form, Tues)

Venue: Dance and Fitness Suite

Co-Curricular, Sport

16:00-17:00

Upper School Art Club - after school

Venue: Room 30 & 31

Co-Curricular, Creative Arts, Drama and Music

16:00-17:00

Music Theory Classes

Venue: M3

Co-Curricular, Creative Arts, Drama and Music

16:00-17:00

Senior Team Maths Challenge Club

Venue: H4

Co-Curricular, Science, Technology, Engineering and Mathematics

16:00-17:00

RGS Robotics

Venue: S16

Co-Curricular, Science, Technology, Engineering and Mathematics

16:00-17:15

Netball - 2nd Form

Venue: Sports Hall

Co-Curricular, Sport

16:00-17:30

Rugby - 1st Form

Venue: Hartswood

Co-Curricular, Sport

16:00-17:30

Girls Hockey - 1st Form

Venue: Hartswood

Co-Curricular, Sport

16:00-17:30

CCF - Army

Venue: Playground

Co-Curricular, Outdoor Activities

16:00-17:30

CCF - Navy

Venue: Playground

Co-Curricular, Outdoor Activities

16:00-17:30

CCF - RAF

Venue: Playground

Co-Curricular, Outdoor Activities

16:00-17:30

Polyphony

Venue: RR

Co-Curricular, Creative Arts, Drama and Music

16:00-17:30

CCF

Venue: Playground

Co-Curricular, Outdoor Activities

16:00-17:30

Squash

Venue: Reigate Squash Club

Co-Curricular, Sport

16:20-17:30

Football - 3rd Form

Venue: Reigate School

Co-Curricular, Sport

16:30-22:30

Oliver! Drama Rehearsals

Venue: Drama Studios

Co-Curricular, Creative Arts, Drama and Music

17:00-18:00

Boys Hockey - Seniors

Venue: Hartswood

Co-Curricular, Sport

18:00-19:30

Cricket - 1st XI Training

Venue: RSM Sports Hall

Co-Curricular, Sport

19:00-22:00

Oliver! Dress Rehearsal

Venue: Concert Hall

Headmaster

No calendars have been selected


Option 1

Synchronize the current calendar view based on the selected filters with your personal calendar.

No calendar filters have been selected so the filtered sync will not return any events. Close this pop up and select your filters before synchronising a filtered view.

Synchronize Filtered Calendar

URL:
webcal://www.reigategrammarcalendar.org/CalendarSync.ashx?Cal=Reigate%20Grammar%20School%20Calendar&ID=48">


Option 2

Synchronize the entire school calendar with your personal calendar.

Synchronize Entire Calendar

URL:
webcal://www.reigategrammarcalendar.org/CalendarSync.ashx?Cal=Reigate%20Grammar%20School%20Calendar&ID=48